Wzorcowanie, kalibracja, serwis mierników - samso.com.pl

Wszystko o wzorcowaniu i serwisie urządzeń pomiarowych

 Formularz ofertowy


--------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA ZMIANA ADRESU!!!
Szanowni Państwo od 29 stycznia zmieniła się siedziba naszej firmy tym samym wszelką korespondencją jak i przyrzady do wzorcowania prismy przesyłać na nowy adres. Nowy adres znajdą Państwo w zakładce kontakt oraz będize on widoczny na formularzu ofertowym po jego wypełnieniu. Bardzo prosimy o zaktualizowanie naszych danych w swoich rejestrach.
-------------------------------------------------------------------------------------

Jak zlecić usługę?
Najprostszym sposobem zlecenia nam usługi wzorcowania lub naprawy jest skorzystanie z powyższego przycisku formularza ofertowego. Dzięki temu od razu uzyskasz informację o cenie i czasie realizacji usługi. Oferta zostanie wysłana na podany adres email już kilka chwil po wypełnieniu formularza i nie jest zobowiązująca. Możesz z niej skorzystać lub nie. Jeśli akceptujesz ofertę po prostu ją wydrukuj, podpisz, dołącz do przesyłki i nadaj na podany w ofercie adres. Jeśli na dostępnej w formularzu liście urządzeń nie znajdziesz tego czego szukasz napisz do Nas email a wycenimy dla Ciebie tą usługę.

Autoryzowane wzorcowanie dla Rigel oraz Seaward  Rigel Approved Service Centre_White Blue P2925_72dpi.png  Approved Service Centre_Red_P200 landscape.png

Z racji posiadanej przez Nas autoryzacji producentów Rigel Medical oraz Seaward wzorcowanie lub naprawę wykonujemy zawsze według obowiązujących Nas procedur, zaleceń i wzorców. W przypadku urządzeń firm Rigel Medical i Seaward oprócz wzorcowania nieodpłatnie wykonujemy również adjustację oraz aktualizację firmware. Standardowo urządzenie poddawane jest sprawdzeniu (wzorcowaniu) i jeśli spełnia wymagania producenta od razu wystawione zostaje dla niego Świadectwo Wzorcowania. Jeśli nie, urządzenie poddane zostanie adjustacji (przywróceniu wymaganych parametrów) i dopiero wtedy ponownie sprawdzone. Oferujemy obie te usługi w pakiecie dla wiekszości urządzeń Rigel Medical oraz Seaward.

Wzorcowanie przyrządów innych producentów
Wykonujemy również wzorcowanie wielu różnych przyrządów pomiarowych innych producentów, spoza naszej oferty sprzedaży. W tym przypadku jesteśmy w stanie przeprowadzić wzorcowanie z wydaniem świadectwa wzorcowania. W razie jakichkowliek problemów z przyrządem otrzymasz od Nas pełną informację o jego stanie.

Jak to wygląda logistycznie?
To bardzo proste. Wypełniasz formularz ofertowy. Na podany w nim adres email otrzymujesz wycenę. Jeśli akceptujesz podaną cenę i czas realizacji drukujesz i podpisujesz formularz. Załączasz go do paczki i przesyłasz nam swoje przyrządy na adres wskazany w otrzymanej wycenie. Sugerujemy przesyłkę kurierską. Po otrzymaniu Twoich przyrządów niezwłocznie przystępujemy do procesu wzorcowania. Po jego zakończeniu nadajemy ubezpieczoną paczkę kurierem UPS na wskazany przez Ciebie w formularzu adres zwrotny. Wszelkie dokumenty (świadectwo wzorcowania, faktura VAT) znajdują się wewnątrz paczki, chyba, że zażyczysz sobie inaczej. Następnego dnia odbierasz paczkę i już. Koszt przesyłki powrotnej do Ciebie niemal zawsze pokrywamy my. Ty musisz nam tylko wysłać swoje przyrządy.

Ile to trwa?
Czas realizacji zwykle nie przekracza 5 dni roboczych. Dłużej trwa jedynie wzorcowanie przyrządów IMT Analytics bo one musza trafić do producenta. Po wielu latach doświadczenia z wzorcowaniem możemy pochwalić się tym, że ponad 80% urządzeń zostaje odesłanych do klienta w czasie 3 dni roboczych. W przypadku spraw pilnych jesteśmy bardzo elastyczni. Wzorcowanie akredytowane trwa nieco dłużej ale zawsze staramy się skrócić ten czas do minimum.

Wzorcowanie standardowe czy akredytowane?

Wszystkie wzorcowania przeprowadzamy jako wzorcowanie standardowe. Jeśli potrzebujesz wzorcowania akredytowanego skontaktuj się z nami poza formularzem ofertowym. Dzięki współpracy z różnymi akredytowanymi jednostkami w Polsce i za granicą jesteśmy w stanie dostarczyć również takie rozwiązanie dla większości przyrządów.

Co znajdę na świadectwie wzorcowania?
Nasze świadectwo wzorcowania zawsze posiada wymagane informacje m.in. dane o badanym urządzeniu, datę wykonania, dane jednostki wydającej, wyniki pomiarów, niepewność pomiaru oraz dodatkowo informacje o pozytywnym lub negatywnym wyniku badania. Dodatkowo nasze świadectwo posiada listę, użytych do wykonania usługi, wzorców akredytowanych przez jednostkę PCA lub UKAS.

Jakie przyrządy możemy wzorcować?
Między innymi:
- testery medyczne (bezpieczeństwa elektrycznego, symulatory, testery defibrylatorów, pomp infuzyjnych, diatermii chirurgicznych)
- multimetry
- mierniki cęgowe
- PAT testery
- mierniki rezystancji
- mierniki instalacji fotowoltaicznych
- testery bezpieczeństwa elektrycznego
- testery instalacji elektrycznych
- ciśnieniomierze do 20Bar

   ... dowolnego producenta.

Z czego korzystamy przy wzorcowaniu?
Na świadectwie podajemy zawsze informację o tym jakich wzorców użyliśmy do danej procedury. Wśród naszych przyrządów są m.in: multimetry referencyjne, kalibratory uniwersalny oraz kalibratory dedykowany, wszystkie firmy Transmille. Wzorce rezystancji firmy Cropico. Wskaźniki ciśnienia firmy GE Druck. Do tego szereg adapterów: wysokonapięciowy, do cęgów, termopar itp. Wszystkie te przyrządy co rok poddajemy akredytacji w certyfikowanych jednostach PCA lub UKAS. Nad całością procesu czuwa spersonalizowane oprogramowanie firmy Transmille, które zapewnia poprawność i wysoką jakość usługi oraz eliminuje ewentualne błędy ludzkie.

Uwagi:
1. Pamiętaj, że do wzorcowania możemy przystąpić dopiero po otrzymaniu od Ciebie wszystkich niezbędnych informacji, które zawarte są w naszym formularzu zgłoszeniowym. Jeśli chcesz stworzyć własne zamówienie upewnij się, że zawiera ono wszystkie niezbędne informacje tj. dane do faktury, dane do wysyłki zwrotnej, opis urządzenia (nr seryjny, model), rodzaj usługi (wzorcowanie, naprawa), akceptację ceny usługi. Brak tych danych opóźnia wykonanie wzorcowania do czasu ich uzupełnienia.

2. Nie przyjmujemy paczek nadanych do Nas za pobraniem! W przypadku naprawy gwarancyjnej skontaktuj się z nami, zapewnimy odbiór przyrządu od Ciebie.

© SAMSO Grzegorz Nadolny 2009-2024